WYCIECZKA DO PŁOCKA

W mroźny styczniowy dzień klasy IIa i IIIc wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie w kinie Przedwiośnie seansu nowej ekranizacji „Akademi Pana Kleksa”. „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale też do  starszych widzów, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę. Film przeniósł nas w krainę bajek, polecamy wszystkim. Po seansie poszliśmy do Manufaktury Słodyczy, gdzie odkrywaliśmy magię ręcznie wyrabianych słodyczy. Każdy z nas miał okazję własnoręcznie wykonać kolorowego lizaka – takie małe przyjemności uczyniły ten dzień wyjątkowym.