ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego,
które odbędzie się
w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Gostyninie:
Klasy I – III: godzina 9:00
Klasy IV – VIII: godzina 10:00

Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego,
które odbędzie się
w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Gostyninie:
Klasy I – III: godzina 9:00
Klasy IV – VIII: godzina 10:00

Zajęcia Akademii z robotyki trwają już 2 lata. Od dwóch lat w naszej szkole odbywają się zajęcia z robotyki i kreatywnego budowania z klocków. Ćwiczenia te prowadzi „Akademia Robotyki dla Dzieci” w osobie Julii Skorłutowskiej. Obejmują one 40 uczniów klas I – III podzielonych na 4 grupy. 23 czerwca 2026 r. uczniowie zrobili niespodziankę i wykonali dla dyrekcji szkoły specjalną ramkę z podziękowaniami. Znajduje się w niej koszulka z nadrukiem „robotyczne przygody” ozdobiona dodatkowo podpisami uczestników zajęć.

Odwiedziliśmy gostyniński kirkut. 22 czerwca 2026 r. młodzież klasy 7 a wybrała się w ramach lekcji historii do jednego z ciekawszych obiektów pamięci historycznej naszego miasta, mianowicie na miejsce dawnego cmentarza żydowskiego. Nazywały się one kirkutami. W ogromnej części nie przetrwały II wojny światowej. Gostynińskie miejsce pochówku żydowskich mieszkańców powstało na początku XIX w. przy obecnej ul. Gościnnej. Wówczas leżało poza granicami miasta w miejscowości Rataje. Pochowano na nim m.in. znanego cadyka Jechiela Meira Lipszyca (1816-1888).

Magiczny wieczór ósmoklasistów – pełen tańca i uśmiechu. 18 czerwca uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie przeżyli jeden z najważniejszych i najbardziej wyjątkowych wieczorów swojej szkolnej przygody. W malowniczo położonym lokalu „Młyn nad Zalewem” odbył się Bal Ósmoklasisty – wydarzenie pełne radości, wzruszeń, wspomnień i wspólnej zabawy. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Rodzice oraz nauczyciele z dumą i wzruszeniem podziwiali swoich wychowanków,

I Memoriał Lekkoatletyczny im. Ludwika Pawikowskiego. 19 czerwca 2026 roku na Stadionie MOSiR w Gostyninie odbył się I Memoriał Lekkoatletyczny im. Ludwika Pawikowskiego. Wydarzenie poświęcone było pamięci cenionego nauczyciela, trenera i wychowawcy, który przez lata wspierał rozwój sportu wśród młodzieży. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół z Gostynina. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa zawodników, którzy z dużym zaangażowaniem rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, osiągając wiele wartościowych wyników.

18 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 4c zamienili szkolne ławki na siodełka rowerowe i wyruszyli na pełną przygód wycieczkę. Dzięki wcześniej zdobytym kartom rowerowym mogli poczuć się jak prawdziwi mistrzowie dwóch kółek i samodzielnie pokonać przygotowaną trasę. Po drodze nie zabrakło sportowych emocji, zdrowej rywalizacji i sprawdzania, komu w nogach drzemie najwięcej energii. Wycieczka była doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz doskonalenia rowerowych umiejętności.