ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego,
która odbędzie się
w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Gostyninie:
Klasy I – III: godzina 9:00
Klasy IV – VIII: godzina 10:00

Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego,
która odbędzie się
w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Gostyninie:
Klasy I – III: godzina 9:00
Klasy IV – VIII: godzina 10:00

12 czerwca 2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gostyninie odbył się V Turniej Szachowo-Warcabowy. To wyjątkowe wydarzenie stało się piękną tradycją naszej placówki, promującą rozwój intelektualny dzieci, zdrową rywalizację oraz wspólne spędzanie czasu przy planszy. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas I–III oraz dzieci 5- i 6-letnie z grup przedszkolnych „Motylki” i „Żabki”. Uczniowie klas I–III rywalizowali w rozgrywkach szachowych, natomiast przedszkolaki oraz uczniowie klas II sprawdzali swoje umiejętności podczas turnieju warcabowego.

10 czerwca 2026 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie wzięli udział w XXX Przeglądzie Muzycznym GAMA 2026. Konkurs został zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b: Anna Cholewka, Maja Stańczak, Aleksander Majchrzak i Filip Surynowicz oraz uczennica klasy 2b Gabriela Wasińska. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wykonując przygotowane utwory przed jury i publicznością. Ich występy zostały wysoko ocenione.

W dniu 09.06.2026 roku, na stadionie lekkoatletycznym Podskarbińska w Warszawie odbył się finał XXVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Podczas tych zawodów spotkali się najlepsi młodzi lekkoatleci z całego Mazowsza, którzy wcześniej wywalczyli awans z eliminacji powiatowych i między powiatowych. W tym prestiżowym gronie znaleźli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie, jako jedyna szkoła reprezentując nasze miasto w kilku konkurencjach biegowych i technicznych.

9 czerwca 2026 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyninie wzięli udział w turnieju profilaktycznym „KIBICOMANIA – Fair kibicowanie, tak ważne jak granie”, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Gostyninie oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Gostyninie. Chłopcy reprezentowali szkołę w rozgrywkach piłki nożnej, prezentując duże zaangażowanie i sportowego ducha walki. Dziewczynki kibicowały drużynie, przygotowując również układy taneczne, które zaprezentowały podczas wydarzenia.