JEST W ZAPUSTY ZWYCZAJ TAKI…

2. Dziewczynka z klasy 1a i chłopiec z klasy 1b prowadzą uroczystość.

Rodzinne Kolędowanie tradycyjnie organizowane w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gostyninie odbyło się 31 stycznia 2024 roku. Tego dnia całą widownię hali MOSiR wypełnili najbliżsi naszych wychowanków oraz zaproszeni goście: pan Paweł Kalinowski – Burmistrz Miasta Gostynina, pan Andrzej Reder – Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyninie, Pan Andrzej Osiak – Prezes ZNP w Gostyninie, ksiądz Arkadiusz Ronowicz – duszpasterz Parafii Miłosierdzia Bożego, pani Anna Majchrzak – Wicedyrektor Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, pan Daniel Przybylski – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pani Wioletta Jankowska – kierownik Biblioteki dla dzieci, pani Bogumiła Ogrodowczyk – przedstawicielka Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pani Aneta Marciszewska przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5, pani Martyna Jędrzak – przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola nr 1, pan Artur Janiszewski – koordynator młodzieży z klas technikum żywienia z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego wraz uczniami, Rada Pedagogiczna oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Uczniowie klas 1 -3, przedszkolaki, szkolny chór pod opieką swoich nauczycieli i opiekunów przygotowali wyjątkową inscenizację. Tym razem kolędowanie miało charakter ludowy. Dzięki pięknym strojom oraz dekoracji wszyscy przenieśliśmy się na dawną polską wieś. Uczniowie przybliżyli zaproszonym gościom tradycje zapustowe. Na scenie pojawili się między innymi: kolędnicy, aniołowie, pasterz, gospodarz i gospodyni, turoń, Herod, śmierć, diabeł, koza, niedźwiedź, bociek oraz wiele innych postaci. W trakcie inscenizacji wspólnie śpiewaliśmy tradycyjne kolędy i urokliwe pastorałki w ludowej aranżacji. W solowych występach zaprezentowali się Adrianna Dołęgowska, która zaśpiewała kolędę „ Lulajże Jezuniu”, Michał Stępniak – „Oj maluśki, maluśki”. Kolędę „Mędrcy świata” w duecie zaśpiewały Łucja Tomasik i Maja Kołodziejska. Świąteczny, niezwykły nastrój dopełniły taneczne występy przedszkolaków, którzy zatańczyli „Taniec aniołów” oraz układ „Blask gwiazdy”.

Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru na wszystkich uczestników uroczystości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów. Serwowali go uczniowie Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego w Gostyninie, za co bardzo dziękujemy.

Nasze spotkanie upłynęło w niezwykle serdecznej atmosferze. Pełni świątecznej radości i pozytywnej energii rozeszliśmy się do domów.