MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „CHRISTMAS SONG”

W dniu 19 grudnia 2023r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Angielskiej Piosenki Świątecznej „Christmas Song”, w który brały udział udział trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Białotarsku, Szkoła Podstawowa w Szczawinie Kościelnym i Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyninie. Celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów, propagowanie języków obcych poprzez piosenki, promowanie aktywności twórczej oraz przygotowanie do publicznych wystąpień.
Jury w mocnym składzie językowo-muzycznym, pani Katarzyna Lińska, pani Magdalena Kieszkowska, pani Marta Zawora i pani Katarzyna Lisicka, wyłoniło zwycięzców konkursu.
W kategorii klas I-IV
I miejsce
Aleksandra Brudnowska z SP w Białotarsku w piosence „Rocking aroud Christmas tree”
Iga Urbaniak z SP nr 5 w Gostyninie w piosence „We wish you a Merry Christmas”
Gabriela Zwolińska z SP nr 5 w Gostyninie w piosence „Last Christmas”
Nikola Łukaszewicz z SP w Białotarsku w piosence „Santa Claus is coming to town”
III miejsce
Maria Lelińska z SP nr 5 w Gostyninie w piosence „Santa Claus is coming to town”
W kategorii klas V-VIII
I miejsce
Liliana Śniecikowska z SP w Szczawinie Kościelnym w piosence „Rocking around the Christmas tree”
Maria Drabik z SP w Szczawinie Kościelnym w piosence „Snowman”
III miejsce
Maja Maślanka z SP w Białotarsku w piosence „Mary did you know”
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Dla wszystkich gości został przygotowany słodki poczęstunek.
Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Świąt Bożego Narodzenia rozwiązując Christmas Quiz.
Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę finałową „Merry Christmas Everyone”.
Atmosfera była bardzo wesoła i przyjazna. Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.
Dziękuję Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie za sfinansowanie imprezy.
Merry Christmas Everyone!!! Dbajcie o siebie!

Agnieszka Więckowska